• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

Aktywność i doświadczenie seniorów dźwignią rozwoju społecznego - edycja IIAktywność i doświadczenie seniorów dźwignią rozwoju społecznego - edycja III

Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu

Projekt współfinansowany ze środków MPiPS w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

W dniu 3 grudnia 2015 roku Stowarzyszenie „Razem dla Regionu” w ramach projektu pn. „Aktywność i doświadczenie seniorów dźwignią rozwoju społecznego” – edycja III przeprowadziło warsztaty artystyczno-plastyczno-manualne z KGW Olszówka. Projekt ten jest realizowany w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 – Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Na wspomnianych wyżej warsztatach Panie z KGW Olszówka oraz przybyłe dzieci wykonywały bombki świąteczne z papieru orgiami.

Integracja międzypokoleniowa była niezwykle widoczna. Dzieci i młodzież pomagały swoim babciom, mamom, ciociom i odwrotnie. Wszyscy zebrani byli bardzo zadowoleni z warsztatów. Niektóre Panie chętnie poznawały sposoby na wykonywanie innych rodzajów bombek z orgiami. Najmłodsi również byli zainteresowani sklejaniem tych papierowych kwadracików.

Rozmowy pomiędzy zebranymi przeprowadzane były na różne tematy: techniki wykonywania ozdób świątecznych, dania wigilijne, tradycje, zwyczaje. Tematyka życia codziennego również nie była obca. Panująca „luźna” atmosfera z pewnością pozwoliła na głębsze zapoznanie się uczestników spotkania, którzy reprezentowali różne pokolenia. Rozmowom nie było końca, uśmiech nie znikał z twarzy, a satysfakcja po wykonaniu swoich świątecznych bombek była ogromna. Każdy robił sobie zdjęcia ze swoimi dziełami.

Wśród zebranych, ze strony Organizatora obecni byli: Skarbnik Stowarzyszenia „Razem dla Regionu” - Iwona Kuzak, prowadząca warsztaty - Edyta Kolawa, a także Ewelina Król.

Panie z KGW Olszówka otrzymały wsparcie finansowe w ramach projektu, dodatkowo wszyscy zebrani otrzymali gadżety od Stowarzyszenia „Razem dla Regionu”.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to niezwykły czas dla nas wszystkich. Czas radości, wzajemnej życzliwości, ciepła rodzinnego. Przeprowadzone warsztaty pokazały, że z pewnością jest to czas, który urzeka zarówno dzieci jak i dorosłych.

RdR

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi