• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

Aktywność i doświadczenie seniorów dźwignią rozwoju społecznego - edycja IIAktywność i doświadczenie seniorów dźwignią rozwoju społecznego - edycja III

Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu

Projekt współfinansowany ze środków MPiPS w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

W dniu 23 listopada 2015 roku Stowarzyszenie „Razem dla Regionu” w ramach projektu pn. „Aktywność i doświadczenie seniorów dźwignią rozwoju społecznego” – edycja III przeprowadziło warsztaty artystyczno-plastyczno-manualne w Świetlicy Wiejskiej w Zamieściu. Projekt ten jest realizowany w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 – Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

W wspomnianych wyżej warsztatach udział wzięły Panie ze Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Tymbark, w skład którego wchodzą: KGW Podłopień, KGW Piekiełko, KGW Tymbark, KGW Zawadka oraz KGW Zamieście. Udział wzięły również dzieci.

Na spotkaniu połączonym z warsztatami Panie z obecnych KGW oraz dzieci wykonywały świąteczne bombki z papieru origami.

Origami to sztuka składania papieru, pochodząca z Chin, rozwinięta w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską. W XX w. ostatecznie ustalono reguły origami: punktem wyjścia ma być kwadratowa kartka papieru, której nie wolno ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać i z której poprzez zginanie tworzone są przestrzenne figury.

Podczas spotkania w Zamieściu z pewnością miała miejsce integracja międzypokoleniowa. Każdy zarówno ten większy jak i ten mniejszy, a także ten starszy jak i ten młodszy pomagał sobie nawzajem…, a wspólnym rozmowom nie było końca. Opowieści o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia towarzyszyły nieustannie podczas zaangażowania w sklejaniu swoich bombek. Panie ze Stowarzyszenia KGW Gminy Tymbark opowiadały o podaniach i legendach dotyczących 12 wigilijnych potraw. Członkinie Kół z wielkim sentymentem wspominały Święta Bożego Narodzenia.  Zachęcały również do żywej dyskusji i dzielenia się swoimi doświadczeniami na temat tradycji kultywowanych we własnych rodzinach i regionach pochodzenia.

Na wspomnianych warsztatach, ze strony Organizatora, udział wzięli również:  Prezes Stowarzyszenia „Razem dla Regionu” Pan Bronisław Dutka oraz Skarbnik Stowarzyszenia Pani Iwona Kuzak. Warsztaty manualne natomiast prowadziła Pani Edyta Kolawa.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen magii, czarów, radości i piękna. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie troski i miłości. Wspomniane warsztaty z pewnością pokazały, że Święta te mają w sobie tajemniczą moc, która urzeka zarówno dzieci jak i osoby starsze.

RdR

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi