• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

Świadomi i ambitni – lokalnie aktywni!

Organizacja opp 1% - Stowarzyszenie Razem dla Regionu

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

W dniu 15 kwietnia br. w siedzibie GOR-MEDu w Kamienicy Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” przeprowadziło kolejne spotkanie w ramach projektu pn. "Świadomi i ambitni – lokalnie aktywni!" połączone z warsztatami robienia biżuterii z filcu. Projekt to zadanie publiczne zlecone w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 r.

W spotkaniu bardzo licznie uczestniczyły Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Kamienicy pod kierownictwem Przewodniczącej Koła – Pani Marii Opyd, Panie z Kółka Szydełkowego ,,Koronki” pod przewodnictwem Pani Joanny Mamak oraz mieszkanki wsi położonych na terenie Gminy Kamienica. Wśród przybyłych byli również obecni radni Gminy Kamienica: Pani Elżbieta Citak i Pan Hilary Majewski.

Wszystkich obecnych serdecznie przywitali Pan Bronisław Dutka – Prezes Stowarzyszenia ,,Razem dla Regionu” oraz Pani Iwona Kuzak – Skarbnik Stowarzyszenia.

W pierwszej części spotkania Prezes Stowarzyszenia pokrótce przybliżył idee zebrania oraz cele realizowanego projektu, którego celem głównym jest nabycie wiedzy i umiejętności przez osoby objęte projektem, które pozwolą na realizację polityk publicznych oraz zachęcą do tworzenia koalicji na rzecz realizacji wspólnych celów w życiu społecznym przez organizacje/grupy społeczne występujące w środowisku. W drugiej części Pani Iwona Kuzak w formie wykładu przedstawiła jak ważna dla lokalnego społeczeństwa jest wspólna integracja środowisk lokalnych oraz partycypacja w procesie decyzyjnym instytucji publicznych. Uczestnicy spotkania nabyli wiedzę, która w zupełności umożliwi im aktywne uczestnictwo w życiu publicznym.

W trzeciej części Pani Edyta Kolawa przeprowadziła zajęcia warsztatowe, które polegały na tworzeniu biżuterii z filcu - materiału, który dzięki swoim wyjątkowym właściwościom stworzył nieograniczone możliwości uwolnienia pokładów kreatywności drzemiących w Paniach obecnych na spotkaniu. Biżuteria z filcu to oryginalny dodatek, który z powodzeniem sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i podczas specjalnych okazji. Taka biżuteria to doskonały przepis na niepowtarzalny wizerunek i wyróżnienie się z tłumu.

Prowadząca warsztaty uświadomiła wszystkich obecnych co do różnorodności barw, form i stylów, jaką oferuje biżuteria z filcu. Przedmioty wykonane z filcu stają się coraz modniejsze – wśród nich królują bransoletki, kolczyki, broszki czy naszyjniki.

Realizowany projekt przyczyni się do nawiązania współpracy, między formalnymi i nieformalnymi organizacjami społecznymi na terenie oddziaływania projektu i w jego sąsiedztwie.

Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” pragnie serdecznie podziękować Panu Hilaremu Majewskiemu za pomoc w organizacji spotkania, a wszystkim obecnym na spotkaniu Paniom za uśmiech na twarzy, wspaniałą atmosferę, zaangażowanie i serdeczne przywitanie :)

 

RdR


Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi