• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

Świadomi i ambitni – lokalnie aktywni!

Organizacja opp 1% - Stowarzyszenie Razem dla Regionu

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

14 sierpnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu pn. "Świadomi i ambitni – lokalnie aktywni!" połączone z warsztatami robienia biżuterii z filcu. Projekt to zadanie publiczne zlecone w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 r.

Głośno i powszechnie mówi się, że nadal jesteśmy społeczeństwem ,,mało obywatelskim”, dlatego też Stowarzyszenie w ramach realizowanego projektu postanowiło zorganizować spotkanie obywatelskie dla najmłodszej grupy obywateli oraz ich rodziców. Stowarzyszenie Razem dla Regionu uważa iż postawy zaangażowania w lokalne sprawy społeczne powinno kształtować się już od najmłodszych lat.

W pierwszej części spotkania Przedstawiciele Stowarzyszenia serdecznie przywitali wszystkich przybyłych oraz przybliżyli cele realizowanego projektu. Celem projektu jest m.in. promowanie idei społeczeństwa obywatelskiego, krzewienie postaw obywatelskich, zwiększenie poziomu partycypacji społeczno-obywatelskiej.

W drugiej części Pani Iwona Kuzak – Skarbnik Stowarzyszenia poruszyła temat zachowań obywatelskich dzieci i  młodzieży. Mówiła o obowiązkach i prawach każdego obywatela, nawet tego najmniejszego. Przekonywała też, że wspólnie jesteśmy w stanie zdziałać więcej. Starała się zainteresować dzieci i ich opiekunów życiem lokalnym. Do rodziców mówiła iż wzorowe wychowanie daje dobre rokowania na przyszłość i przygotowuje ich pociechy do odpowiednich ról w przyszłości.

Trzecia część spotkania to warsztaty robienia biżuterii z filcu. Dzieci miały okazję wykazać się kreatywnością jak i nieszablonowymi pomysłami na biżuterię filcową. Różnokolorowe płachty filcu w rękach dzieci przybierały różne formy głównie bransoletek, łańcuszków i broszek. Różne kształty i formy wykonywanego rękodzieła sprawiły, że z założenia monotonny temat zajęć stał się pełnym koloru i pasji przedsięwzięciem, podczas którego dzieci uczyły się jak wykonać pewne elementy biżuterii, ale także współpracy w grupie oraz pomagania sobie nawzajem.

Prowadzący zajęcia pomagali dzieciom i tłumaczyli zawiłości rękodzielnicze, jednak dzieci starały się wykonywać samodzielne prace, które okazały się w końcowym rozrachunku prawdziwymi estetycznymi cudeńkami. Przyjemnie było spoglądać także na chłopców, którzy wykazali się nie mniejszym zainteresowaniem i zdolnościami w tych rejestrach estetycznych, które zazwyczaj są domeną dziewczynek.

Stowarzyszenie Razem dla Regionu na ręce Pani Joanny Michalik - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej składa serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji przeprowadzonych warsztatów.

RdR

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi