• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

Województwo Małopolskie Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

Województwo Małopolskie 26 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Podłopieniu odbyło się spotkanie z dziećmi z klas od 0 do III. Warsztaty zorganizowano w ramach zadania publicznego Województwa Małopolskiego pn. „Małopolska Pszczoła”- II edycja.
Głównym celem realizowanego projektu było przeprowadzenie szkoleń z zakresu biologii, ekologii pszczół i owadów zapylających. W ramach zadania popularyzowano nie tylko samą hodowlę owadów zapylających, ale również ekologiczne postawy społeczne wśród młodzieży.
Województwo Małopolskie Spotkania rozpoczynały się oficjalnym przemówieniem reprezentantów Stowarzyszenia „Razem dla Regionu”, którzy w kilku zdaniach przedstawili cele i zadania realizowanego projektu.
Podczas spotkań prowadzonych przez lokalnego pszczelarza, Pana Daniela Michorczyka, dzieci miały okazję zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi życia i funkcjonowania pszczół w naszym regionie. Za pomocą ciekawej prezentacji multimedialnej oraz licznych ilustracji poznały rasę pszczół zamieszkujących ich okolice, dowiedziały się w jaki sposób pozyskują pyłek oraz produkują miód, jak funkcjonuje ul, a także jak ogromne znaczenie odgrywają pszczoły w całym ekosystemie.


Województwo Małopolskie  Dodatkową atrakcją była prezentacja specjalistycznego sprzętu pszczelarskiego. Dzieci miały okazję zapoznać się z takimi przyrządami jak: szczotka do omiatania, ramki czy podkurzacz. Dodatkowo każde chętne dziecko miało możliwość przymierzyć profesjonalny strój pszczelarza.
Na koniec dzieci zostały poczęstowane miodem z prywatnej hodowli Pana Michorczyka.
Ostatnim punktem spotkania był konkurs, sprawdzający wiedze dzieci z zakresu nowo poznanych wiadomości na temat pszczół. Najaktywniejsi otrzymali atrakcyjne nagrody.

Województwo Małopolskie Województwo Małopolskie Województwo Małopolskie
Województwo Małopolskie Województwo Małopolskie Województwo Małopolskie
Województwo Małopolskie Województwo Małopolskie Województwo Małopolskie

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi