• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

Województwo Małopolskie Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

Województwo Małopolskie 15 grudnia 2018 roku o godzinie 16:00 odbyło się kolejne spotkanie w ramach realizowanego projektu pn. „Małopolska Pszczoła” - II edycja, współfinansowanego przez Województwo Małopolskie.
W spotkaniu tym brali udział zarówno hodowcy  pszczół, jak i mieszkańcy regionu. Szkolenie poprowadził wieloletni pszczelarz ze Stornia,  Pan Krzysztof Kunicki przy pomocy swej żony Marii.  
Spotkanie rozpoczął swoim przemówieniem prezes Stowarzyszenia Bronisław Dutka, który przywitał gości i powiedział kilka słów o projekcie.
Na początku szkolenia Pan Krzysztof wprowadził zebranych w tematykę związana z owadami zapylającymi oraz bioróżnorodnością. Opowiedział o życiu i funkcjonowaniu pszczół w ulach, ich całorocznym cyklu oraz o zagrożeniach na jakie są narażane pszczoły. Następnie zaprezentował profesjonalny sprzęt każdego pszczelarza, a także pokazał fotografię ukazujące jego prywatną pasiekę.

Krzysztof Kunicki zwrócił uwagę jakie znaczenie odgrywają pszczoły w naszym regionie oraz w całym ekosystemie.
Pod koniec spotkania prowadzący pokazał i opowiedział o niezwykle cennych i odżywczych  wyrobach pozyskanych z ula. Każdy z zebranych miał okazję zobaczyć i powąchać taki produkty jak: pyłek pszczeli, kit, pierzga czy propolis.  
Na koniec Pan Kunicki poczęstował uczestników własnoręcznie zrobionym miodem wielokwiatowym. Podczas kosztowania miodu Pan Krzysztof zabawiał zebranych swoimi autorskimi  fraszkami o pszczelarstwie i pszczołach.

 

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi