• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

Województwo Małopolskie Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

Drodzy Państwo, miło nam poinformować, iż Stowarzyszenie „Razem dla Regionu” otrzymało dotację na realizację projektu pn. „Wolontariat – Twoją szansą na sukces!” – II edycja. Projekt ten jest częścią zadania publicznego Województwa Małopolskiego w dziedzinie promocji i organizacji wolontariatu w 2017 roku.

Projekt również w tej edycji przewiduje dalszą promocję szeroko rozumianej idei wolontariatu wśród nowych beneficjentów. Przedstawione zostaną cele, założenia, korzyści oraz dobre przykłady działań wolontarystycznych.

Projekt przewiduje organizację cyklu wspólnych spotkań dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych oraz starszych, których celem będzie upowszechnianie i promowanie idei wolontariatu, przedstawienie dobrych praktyk, korzyści płynących dla samych wolontariuszy, jak i otoczenia, na rzecz którego będzie działał wolontariusz. Spotkania umożliwią bezpośredni kontakt aktualnych wolontariuszy stowarzyszenia z potencjalnymi osobami zainteresowanymi wolontariatem. Pozwoli to na wyjaśnienie wszelkich wątpliwości i „przełamanie pierwszych lodów”. Spotkania przyczynią się do aktywizacji społecznej osób chcących bezinteresownie pomagać. Dodatkowo będą połączone z warsztatami prowadzonymi przez dotychczasowych wolontariuszy oraz wolontariuszy pozyskanych w ramach realizacji projektu. Warsztaty będą dobrą okazją dla nowych adeptów, aby sprawdzić swoje umiejętności i pozyskać nowe kompetencje.

Podczas realizacji projektu Stowarzyszenie „Razem dla Regionu” zorganizuje konkurs plastyczny i „praktyczny” z nagrodami i upominkami skierowany do uczniów/ młodzieży z terenu Województwa Małopolskiego. Przewiduje się wyróżnić co najmniej dwie kategorie wiekowe. Osoby biorące udział w konkursie będą miały do wykonania dwa zadania. Jedno to zaprezentowanie swojej wizji na temat tego w jaki sposób i komu możemy pomagać. Praca przedstawiać ma przysłowiową „pomocną dłoń”. Drugie zadanie to przejście do działania i wykonanie „dobrego uczynku” dla dobra publicznego lub drugiej potrzebującej osoby. Otrzymane nagrody i upominki bezpośrednio pobudzą i zachęcą dzieci oraz młodzież do działań wolontariackich.

Dodatkowo zostanie przeprowadzony konkurs dla osób (bez ograniczeń wiekowych) z terenu Województwa Małopolskiego na wiersz, wierszyk, rymowankę zachęcającą do zostania Wolontariuszem i promującą Wolontariat.

Głównym celem projektu jest złagodzenie problemu niskiego stopnia aktywności wolontarystycznej wśród mieszkańców i organizacji pozarządowych z terenu Województwa Małopolskiego, zwłaszcza na wsi i w małych miastach, poprzez podniesienie wiedzy i umożliwienie mieszkańcom zaangażowania się w działania wolontarystyczne oraz wsparcie formalnych i nieformalnych organizacji pozarządowych.

RdR

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi