• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

Województwo Małopolskie Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

Robisz to, co lubisz!

Sam decydujesz w jakiej organizacji, zrzeszeniu czy klubie chcesz udzielać się wolontarystycznie. To tym samym spełnienie własnych pasji czy aspiracji. Możesz mieć zupełnie inny zawód, wykonywać zupełnie inną pracę, ale podczas wolontariatu możesz spełniać swoje wewnętrzne potrzeby samorealizacji, których gdzieś indziej nie będziesz miał okazji.

Spotykasz nowych ludzi.

To jeden z najważniejszych punktów na plus. Bardzo często wolontariat przynosi nam przyjaźnie na całe życie, ponieważ spotykamy ludzi, którzy myślą podobnie do nas i dzielą nasze zainteresowania. Nawiązując nowe znajomości poszerzamy także własny pogląd na życie, wysłuchujemy innych, poznajemy ich sytuację, problemy, dodatkowe zajęcia. Nawiązywanie nowych znajomości jest niezwykle budujące i otwierające nas na świat.

Oddziałujesz na społeczność.

Działaniami wolontarystycznymi wnosisz do otoczenia swoją pozytywną energię, uśmiech, serce. Słowem i czynem tworzysz ten świat piękniejszym! Każda działalność wolontariusza wnosi do społeczności coś nowego, świeżego, innego, ale tym samym pozwala samemu wolontariuszowi nauczyć się od innych niektórych zachowań, pozawala zdobyć doświadczenie.

Stały kontakt z ludźmi.

Ta korzyść skierowana jest głównie do osób, które mają problem z nawiązywaniem kontaktów, czują się wyobcowane. Wolontariat to idealne miejsce, aby poćwiczyć swój charakter i zdobywać nowe umiejętności interpersonalne. To wszystko buduje naturalny system ochronny przed przygnębieniem i stresem.

Lepsze spojrzenie na własną osobę.

Wolontariat daje wiele możliwości wykazania  się, a więc możesz robić rzeczy, które najlepiej Ci wychodzą, to, w czym czujesz się naprawdę dobrze. Wzrasta wtedy poczucie własnej wartości, a świat widzisz bardziej kolorowym i przychylnym dla Ciebie.

Możliwość sprawdzenia, która praca jest Twoją wymarzoną.

Jeśli nie jesteś pewien, co chciałbyś robić w życiu, wolontariat daje możliwość sprawdzenia różnych opcji i wybrania tej profesji, która jest najbliższa sercu. Marzysz o pracy w przedszkolu, ale nie wiesz, czy dasz radę ze względu na to, że nie masz doświadczenia w pracy z dziećmi? Nie ma nic prostszego, jak zgłosić się do pracy jako wolontariusz i sprawdzić swoje możliwości.

Radość i poczucie spełnienia.

Najistotniejszą rzeczą, jaką zostawiłam na sam koniec, jest fakt, iż każdą pracę w formie wolontariatu wpisujemy w swoje CV. Norwedzy przykładają ogromną wagę do tego i częściej wybierają na swoich współpracowników tych, którzy takowe doświadczenie posiadają. Takie osoby są nie tylko lepszymi pracownikami, ale mają też większe pokłady energii, które przenoszą na obszar pracy zawodowej.

RdR

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi