• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

Województwo Małopolskie Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

Osiągnięcie wieku 50 lat, emerytura, renta, wcale nie musi zmniejszać aktywności społecznej. Wręcz przeciwnie! Dysponując większą ilością czasu można włączyć się w szereg różnych przedsięwzięć i zadań.

W co osoby 50+ mogą się angażować?

Uniwersytet Trzeciego Wieku, Kluby Seniora, Organizacje seniorskie to podstawowe zorganizowane grupy przeznaczone do wspólnej aktywności społecznej.

Uniwersytety Trzeciego Wieku to placówki o charakterze dydaktycznym, których adresatami są osoby starsze. Jednym z celów Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest aktywizacja seniorów w dziedzinie samokształcenia oraz poprawa ich sytuacji na rynku pracy. W Polsce UTW działają od 1975 r. Zrzeszają przeszło 20 tys. osób.

Kluby Seniora to rodzaj placówek społeczno-kulturalnych, których zadaniem jest zaproponowanie osobom starszym szeregu zajęć o różnorakiej tematyce, mających w założeniu wpłynąć na czynne uczestnictwo seniorów w życiu społecznym. Kluby Seniora w Polsce dysponują szeroką ofertą, pozwalającą na rozwijanie i pogłębianie swoich zainteresowań, a także na wymianę poglądów i dyskusję między klubowiczami i gośćmi tych placówek.

Istnieją także organizacje działające na rzecz Seniorów. Warto uwierzyć w siebie, w swój potencjał i działać! Uczyć młodsze pokolenia i dawać im jak najlepszy przykład w życiu codziennym. Warto się angażować i dawać z siebie 110% .

Serdecznie zachęcamy do aktywności społecznej wszystkie osoby 50+.

Stowarzyszenie „Razem dla Regionu”

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi