• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

Województwo Małopolskie Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

Schronisko dla bezdomnych zwierząt jest miejscem, w którym zwierzę może znaleźć schronienie i pożywienie, jednak brakuje mu przede wszystkim poczucia bezpieczeństwa oraz czułej opieki.

Jak możesz zaopiekować się porzuconym zwierzęciem?

Jeśli mieszkasz w okolicy jakiegoś schroniska warto wziąć pod uwagę wyprowadzanie psów na spacer. Wydaje się, że nie jest to wielka trudność czy wielki gest. Jednak taki spacer jest ogromnym przeżyciem dla psa. Jest to czas, w którym czuje się on ponownie potrzebny i kochany. Dla nas jest to tylko spacer, a dla tego zwierzaka to nadzieja na lepsze jutro!

Przynieś coś dla zwierzaka – to kolejny sposób na pomoc dla zwierząt ze schroniska. Każdy kto posiada w domu koce - i ich nie używa – może przynieść do schroniska. Inne przydatne rzeczy to np.: sucha lub mokra karma dla zwierząt, zabawki, legowiska, szczotki itd. Te wiele znaczące gesty mogą wiele zmienić zarówno wśród potrzebujących zwierząt, jak i wśród osób pomagających, ofiarujących dane przedmioty, pożywanie.

Adopcja – wirtualna lub realna – to także świetny pomysł na pomoc dla potrzebujących, samotnych zwierząt. Jeśli tylko zastanawiasz się nad nowym zwierzakiem, a chcesz i możesz zaadoptować go, to wybierz właśnie tego ze schroniska! Istnieje również możliwość adopcji wirtualnej, polegającej na miesięcznym opłacaniu wyżywienia wybranego przez nas psa lub kota.

Jest też wiele innych możliwości pomocy bezdomnym zwierzakom. Jako grupa zorganizowana można skupić się na zorganizowaniu warsztatów stolarskich, gdzie zebrani będą budować budy dla potrzebujących zwierząt. Dzięki takiej inicjatywnie można podarować mały domek czworonogom, którym będzie ciepło i sucho o każdej porze dnia.

Jeśli masz inne pomysły jak pomóc zwierzętom ze schroniska, nie czekaj! Zainicjuj jakiś plan, jakieś działanie! Zmotywuj ludzi w swoim otoczeniu, aby zaangażowali się w pomoc bezdomnym czworonogom! Liczy się każdy gest!

RdR

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi