Województwo Małopolskie Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

30 października 2017 roku o godzinie 11.00 w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej odbyły się rozstrzygnięcia konkursów pn. „Wolontariat każdemu znany – dobrze wierszem opisany” oraz „Wolontariat – Twoją szansą na sukces!” przeprowadzonego przez Stowarzyszenie „Razem dla Regionu”. Konkursy odbyły się w wyniku realizacji projektu pn. „Wolontariat – Twoją szansą na sukces!” – II edycja, który jest częścią zadania publicznego Województwa Małopolskiego w dziedzinie promocji i organizacji wolontariatu w 2017 roku.

Wśród obecnych były: Skarbnik Stowarzyszenia – Pani Iwona Kuzak oraz Pracownik Stowarzyszenia – Pani Ewelina Król, które pokrótce przedstawiły cele w/w projektu oraz przybliżyły poszczególne wymagania, które musieli spełnić uczestnicy konkursów.

Konkurs „Wolontariat każdemu znany – dobrze wierszem opisany” skierowany był do wszystkich zainteresowanych daną tematyką konkursu zamieszkujących teren Województwa Małopolskiego. Konkurs nie miał ograniczenia wiekowego.  Konkurs polegał na napisaniu wiersza, wierszyka bądź rymowanki zachęcającego/ zachęcającej do zostania wolontariuszem i promującego/ promującej idee Wolontariatu. Konkurs miał na celu zachęcenie mieszkańców Małopolski, jak i potencjalnych odbiorców wiersza, wierszyka bądź rymowanki do zostania Wolontariuszem, do promowania i szerzenia idei Wolontariatu.

I tak:

I miejsce – Maria Trzupek
II miejsce – Elżbieta Citak
III miejsce – Monika Banach
Wyróżnienie – Agata Witkoś
Wyróżnienie – Monika Wójcik

Natomiast konkurs pn. „Wolontariat – Twoją szansą na sukces!” skierowany był do uczniów klas I – VII szkoły podstawowej oraz uczniów klas II – III szkół gimnazjalnych z terenu województwa małopolskiego.

Konkurs polegał na wykonaniu dwóch zadań projektowych. Zadanie I to wykonanie pracy plastycznej, dzięki której uczestnik konkursu zaprezentować miał swoją wizję nt. tego, w jaki sposób i komu możemy pomagać. Praca przedstawiać miała przysłowiową „pomocną dłoń”. II Zadanie konkursowe to fotografia wraz z krótkim opisem, która przedstawiać miała wykonanie „dobrego uczynku” dla dobra publicznego lub drugiej potrzebującej osoby przez uczestnika konkursu.

Stowarzyszenie nagrodziło autorów najlepszych prac przesłanych na konkurs. Rozdano dyplomy oraz nagrody.

I tak:

I miejsce – Ksawery Opyd – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Matejki w Kamienicy
II miejsce – Sebastian Gromala – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Matejki w Kamienicy
III miejsce – Wiktoria Prząda – Publiczna Szkoła Podstawowa w Laskówce Chorąskiej
Wyróżnienie – Gabriela Oleksy – Szkoła Podstawowa im. św. Floriana w Glisnem
Wyróżnienie – Aleksandra Owsianka – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Matejki w Kamienicy
Wyróżnienie – Karol Majka – Szkoła Podstawowa im. Leopolda Węgrzynowicza w Dobrej
Wyróżnienie - Wiktoria Owsianka – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Matejki w Kamienicy
Wyróżnienie – Adrianna Jurek – Szkoła Podstawowa w Laskówce Chorąskiej
Wyróżnienie – Piotr Wątroba – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Matejki w Kamienicy
Wyróżnienie – Julita Ranosz – Szkoła Podstawowa im. Leopolda Węgrzynowicza w Dobrej

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym oraz dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w konkursie za nadesłanie wspaniałych prac!

RdR