• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

alt


Organizacja opp 1% - Stowarzyszenie Razem dla Regionu

Projekt wspófinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie

Projekt pn. 22 czerwca br. Stowarzyszenie "Razem dla Regionu" w Limanowej przeprowadziło po raz kolejny szkolenie w ramach  projektu pn. "Dbam o czyste powietrze". Projekt realizowany jest w ramach Programu Priorytetowego – edukacja ekologiczna współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Projekt pn. Kolejny z cyklu wykład realizowany w ramach w/w projektu Stowarzyszenie zorganizowało w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Podłopieniu. Na spotkaniu obecni byli Przedstawiciele Stowarzyszenia ,,Razem dla Regionu”, oraz Prelegenci prowadzący wykłady tj.: Pani Edyta Kolawa z Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, a także Pan Paweł Twaróg reprezentujący Nadleśnictwo w  Limanowej.

Projekt pn. Projekt ma na celu przekazanie praktycznej wiedzy i umiejętności, które pozwolą na podniesienie świadomości dzieci, młodzieży i dorosłych na temat problemu zanieczyszczenia powietrza. Obecnie wytwarzane przez ludzi szkodliwe substancje są zbyt groźne i występują w ogromnych ilościach, dlatego środowisko naturalne nie nadąża się regenerować. Te drastyczne zmiany są wynikiem rozwoju działalności gospodarczej. Należy pamiętać, iż powietrze jest elementem środowiska, które nie zna granic, a jednocześnie jest niezbędne do życia wszystkich ludzi.

Projekt pn. Pan Twaróg w pierwszej części spotkania poinformował dzieci o tym czym jest las i z czego się składa. Prelegent zaznaczył, że niezwykle szkodliwy dla roślin jest dwutlenek siarki, ponieważ z wodą tworzy kwas siarkowy. Spada on na ziemię w postaci kwaśnych dreszczów, wnika w tkanki roślinne i powoduje ich obumieranie. Rośliny stopniowo żółkną, obsychają i giną. Następnie na przykładach przyniesionych ze sobą fragmentów różnych gatunków drzew dzieci miały okazję sprawdzić czym różnią się poszczególne rodzaje drzew. W kolejnej części prelekcji Pan Leśniczy na podstawie plansz edukacyjnych przekazał młodym słuchaczom podstawowe informacje o gatunkach zwierząt występujących na obszarze limanowskiego Nadleśnictwa. Ta część połączona była z pokazaniem dzieciom eksponatów takich jak: zrzuty, karmnik, budka dla ptaków, pułapka na szkodniki. Na zakończenie dzieci dostały pamiątkowe gadżety.

Projekt pn. Drugą część spotkania już z młodszymi adeptami klas I-III zagospodarowała Pani Edyta Kolawa, która w przystępny sposób za pomocą krótkiej pogadanki wytłumaczyła dzieciom czym jest powietrze, dlaczego jest dla nas tak ważne oraz dlaczego mamy obowiązek je chronić. Aby unaocznić młodszym słuchaczom „powietrze” Pani Edyta w formie zabawowo-konkursowej przedstawiła dzieciom jego zalety.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały przekazane od Pana Leśniczego medale „Przyjaciela Lasu”, a podczas przeprowadzonych podczas spotkania konkursów biorący udział otrzymali gadżety projektowe przygotowane przez Stowarzyszenie „Razem dla Regionu”.

RdR

Projekt pn. Projekt pn.
Projekt pn.
Projekt pn. Projekt pn. Projekt pn.
Projekt pn. Projekt pn.

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi