• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

 

Kliknij w wybrany obszar, a zostaniesz przeniesiony na stronę z twórcami z danej Gminy / Miasta:

mapa_powiatu_limanowskiego Gmina Jodlownik Gmina Tymbark Gmina Laskowa Gmina Limanowa Gmina Lukowica Gmina Niedzwiedz Gmina Kamienica Gmina Slopnice Gmina Mszana Dolna Gmina Dobra Miasto Limanowa Miasto Mszana Dolna

Powiat limanowski zlokalizowany jest w południowej części województwa małopolskiego. Siedzibą powiatu jest miasto Limanowa. Na terenie powiatu licznie działają twórcy ludowi, hobbyści kultywujący tradycję i dziedzictwo swoich przodków.

Haft i Szydełkowanie

Bibułkarstwo

Malarstwo

Rzeźbiarstwo

Ozdoby, kulinaria

Województwo Małopolskie Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.  

Krótki życiorys:
Urodziłam się 24 stycznia 1985 roku w Limanowej. W latach 1992 – 2000 uczęszczałam do Szkoły Podstawowej w Kamienicy, tam również mieszkałam. W 2000 roku rozpoczęłam naukę w Technikum Odzieżowym w Nowym Sączu. Od ośmiu lat jestem mężatką i mam dwóch synów.

Czym się Pani zajmuje? Prosimy zamieścić krótki opis wykonywanego przez Panią rękodzieła. Czym charakteryzuje się zajęcie wykonywane przez Panią?

Wykonuję aniołki z masy solnej i zimnej porcelany. Robię również kwiaty z krepiny, a z prostych słoików i buteleczek tworzą flakoniki i świeczniki. W okresach świątecznych wykonuję ozdoby choinkowe i jajka wielkanocne. W wolnej chwili również szkicuję.

 

Czy wykonywana przez Panią praca zrodziła się z pasji? Czy jest to raczej zawód wyuczony? A może zajęcie to przekazywane jest z pokolenia na pokolenie w Pani rodzinie?

Moja działalność zrodziła się z pasji. Zawsze lubiłam prace manualne i sprawiają mi one ogromną przyjemność. Tworząc, odpoczywam od codzienności.

Na kiedy przypadają początki Pani działalności?

Początki mojej działalności sięgają szkoły podstawowej. Przygodę z masę solną rozpoczęłam 4 lata temu, a wcześniej lepiłam z modeliny.

Jak wyglądały początki Pani twórczości ludowej?

Od dziecka lubiłam zabawę z modeliną, a później z masą solną. Jeśli chodzi o rysunek to zawsze mam przy sobie notes i ołówek, żeby coś narysować, zawsze tak było i pozostało do teraz.

Co inspiruje Panią do działania w tej dziedzinie?

Moja rodzina bardzo mnie inspiruje do działania, zawsze jest przy mnie i mnie wspiera.

Czy ma Pani pracownię, w której wykonuje daną pracę? Jeśli tak, to czy jest możliwość przybycia i obejrzenia jej? W jakich godzinach?

Niestety nie mam.

Czy posiada Pani swoją stronę internetową związaną z Pani twórczością? Jeśli tak, prosimy podać adres strony.

Nie posiadam, wszystkie zdjęcia swoich prac wstawiam na Facebooka.

Czy prezentuje gdzieś Pani swoje wykonane dzieła? Może był to udział w różnego rodzaju pokazach bądź konkursach? A może bierze Pani udział w różnego rodzaju targach, kiermaszach czy jarmarkach?

Kilka lat temu kilka moich aniołków z masy solnej było do zakupienia na festynie parafialnym w Kamienicy (cel charytatywny). Brałam także udział w Wojewódzkim Jarmarku Wielkanocnym w Limanowej, organizowanym przez Stowarzyszenie „Razem dla Regionu” .

RdR

 

   

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi