• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

 

Kliknij w wybrany obszar, a zostaniesz przeniesiony na stronę z twórcami z danej Gminy / Miasta:

mapa_powiatu_limanowskiego Gmina Jodlownik Gmina Tymbark Gmina Laskowa Gmina Limanowa Gmina Lukowica Gmina Niedzwiedz Gmina Kamienica Gmina Slopnice Gmina Mszana Dolna Gmina Dobra Miasto Limanowa Miasto Mszana Dolna

Powiat limanowski zlokalizowany jest w południowej części województwa małopolskiego. Siedzibą powiatu jest miasto Limanowa. Na terenie powiatu licznie działają twórcy ludowi, hobbyści kultywujący tradycję i dziedzictwo swoich przodków.

Haft i Szydełkowanie

Bibułkarstwo

Malarstwo

Rzeźbiarstwo

Ozdoby, kulinaria

Województwo Małopolskie Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.  

Krótki życiorys:
Urodziłam się w marcu 1981 roku w Limanowej, uczęszczałam do SP w Kamionce Małej, a następnie do IV LO w Limanowej. Od 2000 roku studiowałam pedagogikę oraz pracę socjalną na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Studiując na Wydziale Artystycznym mogłam korzystać z zajęć artystycznych (fotografia, grafika i malarstwo). Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego i prowadzę zajęcia w klasie 0.  Mam dwójkę dzieci: Mikołaja i Olkę.

Czym się Pani zajmuje? Prosimy zamieścić krótki opis wykonywanego przez Panią rękodzieła. Czym charakteryzuje się zajęcie wykonywane przez Panią?

Głównie zajmuję się szydełkowaniem: wykonuję serwety, obrusy i ozdoby świąteczne, koszyczki oraz dywaniki. Wykonuję także różne dekoracje i ozdoby z papieru, szyję maskotki i rysuję (głównie ołówkiem).

Czy wykonywana przez Panią praca zrodziła się z pasji? Czy jest to raczej zawód wyuczony? A może zajęcie to przekazywane jest z pokolenia na pokolenie w Pani rodzinie?

Szydełkowanie jest moją wielką pasją. Gdy byłam w wieku przedszkolnym mama nauczyła mnie robić na drutach. W szkole podstawowej mogłam dalej rozwijać swoje pasje na kółku plastycznym i koronkarskim. W mojej rodzinie niemal wszyscy zajmują się sztuką ludową: mama szydełkuje i robi na drutach, tata haftuje, wujek rzeźbi. Dziadkowie rzeźbili w drewnie.

Na kiedy przypadają początki Pani działalności?

Pierwszy szalik wykonałam na drutach w wieku przedszkolnym (był bardzo krzywy i nierówny, przypominał kształtem gitarę).

Jak wyglądały początki Pani twórczości ludowej?

Dzięki temu, że w mojej rodzinie większość wykonywała sztukę ludową, mogłam ich podpatrywać i pilnie się od nich uczyć.

Co inspiruje Panią do działania w tej dziedzinie?

Jest to mój sposób na odreagowanie stresu. A poza tym bardzo lubię otaczać się przedmiotami, które sama wykonam.

Czy ma Pani pracownię, w której wykonuje daną pracę? Jeśli tak, to czy jest możliwość przybycia i obejrzenia jej? W jakich godzinach?

Pracownia jest w trakcie powstawania.

Czy posiada Pani swoją stronę internetową związaną z Pani twórczością? Jeśli tak, prosimy podać adres strony.
www.robótkirecznekasia.pl

Czy prezentuje gdzieś Pani swoje wykonane dzieła? Może był to udział w różnego rodzaju pokazach bądź konkursach? A może bierze Pani udział w różnego rodzaju targach, kiermaszach czy jarmarkach?

Swoje prace prezentowałam na Festiwalu Śliwki, Miodu i Sera w Laskowej oraz na Wojewódzkim Jarmarku Wielkanocnym w Limanowej organizowanym przez Stowarzyszenie „Razem dla Regionu”.

RdR

 

     
     
     
     
     

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi