• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

 

Kliknij w wybrany obszar, a zostaniesz przeniesiony na stronę z twórcami z danej Gminy / Miasta:

mapa_powiatu_limanowskiego Gmina Jodlownik Gmina Tymbark Gmina Laskowa Gmina Limanowa Gmina Lukowica Gmina Niedzwiedz Gmina Kamienica Gmina Slopnice Gmina Mszana Dolna Gmina Dobra Miasto Limanowa Miasto Mszana Dolna

Powiat limanowski zlokalizowany jest w południowej części województwa małopolskiego. Siedzibą powiatu jest miasto Limanowa. Na terenie powiatu licznie działają twórcy ludowi, hobbyści kultywujący tradycję i dziedzictwo swoich przodków.

Haft i Szydełkowanie

Bibułkarstwo

Malarstwo

Rzeźbiarstwo

Ozdoby, kulinaria

Województwo Małopolskie Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.  

Czym się Pani zajmuje? Prosimy zamieścić krótki opis wykonywanego przez Panią rękodzieła. Czym charakteryzuje się zajęcie wykonywane przez Panią?

Zajmuję się wykonywaniem ozdób techniką decoupage, a więc techniką zdobniczą, polegającą na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. Praktycznie każdą powierzchnię wcześniej, oczywiście odpowiednio przygotowaną, można wykorzystać: drewno, metal, szkło, tkanina, ceramika czy plastik. Decoupage klasyczny polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie, nie był wyczuwalny przy dotknięciu.

Wykonuję także haft krzyżykowy, pomieszany z farbą. Zajęcie to jest bardzo czasochłonne oraz wymaga ogromnej precyzji, uaktywnia wyobraźnię.

Czy wykonywana przez Panią praca zrodziła się z pasji? Czy jest to raczej zawód wyuczony? A może zajęcie to przekazywane jest z pokolenia na pokolenie w Pani rodzinie?

Wykonywane przeze mnie ozdoby to typowo moja pasja. Uwielbiam to robić, a każdą wolną chwilę poświęcam tworzeniu. Staram się, aby każde moje dzieło miało w sobie charyzmę i oddawało odpowiedni do sytuacji charakter. Jestem samoukiem, podpatruję to w gazetach, to w Internecie różne nowe i ciekawe wzory.

Na kiedy przypadają początki Pani działalności?

Początki mojej działalności z twórczością przypadają na okres klasy 4. szkoły podstawowej.

Jak wyglądały początki Pani twórczości ludowej?

Zainteresowała mnie praca pewnej Pani amatorki, która wykonywała haft krzyżykowy. Po obserwacji spróbowałam własnych sił i również zaczęłam tworzyć. Po pewnym czasie chciałam urozmaicać swoje dzieła, łączyłam więc haft z farbą. Efekt był nieziemski! Każde kolejne dzieło wykonywałam coraz precyzyjniej, dbając o każdy szczegół.

Co inspiruje Panią do działania w tej dziedzinie?

Jest to dla mnie oderwanie od codziennej pracy, taka mała odskocznia, czas dla siebie.

Czy ma Pani pracownię, w której wykonuje daną pracę? Jeśli tak, to czy jest możliwość przybycia i obejrzenia jej? W jakich godzinach?

Nie posiadam własnej pracowni.

Czy posiada Pani swoją stronę internetową związaną z Pani twórczością? Jeśli tak, prosimy podać adres strony.

Nie posiadam strony internetowej.

Czy prezentuje gdzieś Pani swoje wykonane dzieła? Może był to udział w różnego rodzaju pokazach bądź konkursach? A może bierze Pani udział w różnego rodzaju targach, kiermaszach czy jarmarkach?

Nie prezentuję swoich prac podczas wystaw. Miałam jednak okazję współpracować ze Stowarzyszeniem „Razem dla Regionu”, gdzie podczas warsztatów artystyczno-plastyczno-manualnych zaprezentowałam zebranym swoje dzieła, opowiadając o sposobie wykonania oraz samej technice wyrobu.

RdR

 

   

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi