• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

 

Kliknij w wybrany obszar, a zostaniesz przeniesiony na stronę z twórcami z danej Gminy / Miasta:

mapa_powiatu_limanowskiego Gmina Jodlownik Gmina Tymbark Gmina Laskowa Gmina Limanowa Gmina Lukowica Gmina Niedzwiedz Gmina Kamienica Gmina Slopnice Gmina Mszana Dolna Gmina Dobra Miasto Limanowa Miasto Mszana Dolna

Powiat limanowski zlokalizowany jest w południowej części województwa małopolskiego. Siedzibą powiatu jest miasto Limanowa. Na terenie powiatu licznie działają twórcy ludowi, hobbyści kultywujący tradycję i dziedzictwo swoich przodków.

Haft i Szydełkowanie

Bibułkarstwo

Malarstwo

Rzeźbiarstwo

Ozdoby, kulinaria

Województwo Małopolskie Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.  

Krótki życiorys:

Urodziłam się w Wiśniowej. Mam 58 lat.  Mieszkam od zawsze w Przenoszy. Zamężna, emerytka, nauczycielka kształcenia zintegrowanego. Posiadamy niewielkie gospodarstwo rolne. Od 2005 roku przewodnicząca KGW Przenosza. W tej kadencji członek Izby Rolniczej.

Czym się Pani zajmuje? Prosimy zamieścić krótki opis wykonywanego przez Panią rękodzieła. Czym charakteryzuje się zajęcie wykonywane przez Panią?

Wykonuję kwiaty z bibuły, stroiki okolicznościowe, palmy wielkanocne, wianki.

Czy wykonywana przez Panią praca zrodziła się z pasji? Czy jest to raczej zawód wyuczony? A może zajęcie to przekazywane jest z pokolenia na pokolenie w Pani rodzinie?

Pasja zrodziła się trochę z potrzeby, trochę z ciekawości. Tego fachu nauczyła mnie moja ciotka i sąsiadka. Wszystko zaczęło się od pokazywania techniki wykonywania kwiatów z bibuły. Następnie kwiaty te wykorzystywane były do palm wielkanocnych, których robienie także należało do moich zadań. Ciocia wraz z sąsiadką pokazywały mi także jak robić wianki na święto Wszystkich Świętych. Tak zaczęła się moja pasja.

Na kiedy przypadają początki Pani działalności?

Początki mojej działalności przypadają na okres szkoły podstawowej.

Jak wyglądały początki Pani twórczości ludowej?

Początkowo kwiaty z bibuły robiłam tylko dla siebie bądź właśnie na wspomniane wyżej palmy wielkanocne. Później tę umiejętność zaczęłam wykorzystywać w swojej pracy zawodowej. Jako nauczyciel kształcenia zintegrowanego pokazywałam dzieciom jak wykonywać kwiaty z bibuły, starałam się szerzyć tę pasję wśród młodych. Uczęszczałam także na warsztaty w Świetlicy, gdzie wykonywaliśmy prace artystyczno-manualne. Z czasem zaczęłam także wykonywać wianki, dekoracje świąteczne czy okolicznościowe.

Czy ma Pani pracownię, w której wykonuje daną pracę? Jeśli tak, to czy jest możliwość przybycia i obejrzenia jej? W jakich godzinach?

Nie posiadam swojej pracowni.

Czy posiada Pani swoją stronę internetową związaną z Pani twórczością? Jeśli tak, prosimy podać adres strony.

Nie posiadam własnej strony internetowej.

RdR

 

     
     
     
     
     
     
   
     
     
     
   
     

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi