• Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” działamy od 2003 r. – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)

  • Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Razem dla Regionu

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” – rozliczając swój PIT

 

Kliknij w wybrany obszar, a zostaniesz przeniesiony na stronę z twórcami z danej Gminy / Miasta:

mapa_powiatu_limanowskiego Gmina Jodlownik Gmina Tymbark Gmina Laskowa Gmina Limanowa Gmina Lukowica Gmina Niedzwiedz Gmina Kamienica Gmina Slopnice Gmina Mszana Dolna Gmina Dobra Miasto Limanowa Miasto Mszana Dolna

Powiat limanowski zlokalizowany jest w południowej części województwa małopolskiego. Siedzibą powiatu jest miasto Limanowa. Na terenie powiatu licznie działają twórcy ludowi, hobbyści kultywujący tradycję i dziedzictwo swoich przodków.

Haft i Szydełkowanie

Bibułkarstwo

Malarstwo

Rzeźbiarstwo

Ozdoby, kulinaria

Województwo Małopolskie Opp Limanowa Stowarzyszenie Razem dla Regionu
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.  

Michał Gąsior - MalarstwoMichał Gąsior, mieszka w miejscowości Zamieście. Urodził się 2 czerwca 1993 roku w województwie śląskim w Jaworznie. Jego rodzice to Bogdan i Joanna z domu Zelek. Ma o 10 lat młodszą siostrę Katarzynę. Do 13 roku życia mieszkał w rodzinnej miejscowości, w której odkrywał i rozwijał swoje zdolności plastyczne. Już w wieku trzech lat rysowałem obrazki, które ozdabiały ściany w domu. Nigdy nie uczęszczał na lekcje rysunku, nikt go tego nie uczył - jest samoukiem.

Michał Gąsior - MalarstwoJak mówi Pan Michał: Moją inspiracją do tworzenia rysunków była rodzima przyroda, która była głównym ich tematem.

Dzięki mojemu dziadkowi Janowi Zelkowi, który od najmłodszych lat był przewodnikiem i towarzyszem podczas wycieczek poza miasto, nauczyłem się z nią żyć za pan brat, szanować czerpać natchnienie do pracy i kochać. W tym okresie tworzyłem prace w których pokazywałem piękno otaczającej nas przyrody, wyjątkowość i jej niepowtarzalność. Wykonywałem rysunki na kartkach formatu A3 kredkami akwarelowymi. Do dnia dzisiejszego jest to moja ulubiona technika. Od początku mojej twórczości obrazy które wykonywałem posiadały intensywną kolorystykę. Pokazywałem w nich świat przedstawiony Przywiązywałem wielką wagę do szczegółów, prace były staranne i pochłaniały masę pracy. Od tamtej pory wiele cech moich obrazów nie zmieniło się.

Michał Gąsior - MalarstwoW 2000 roku rozpocząłem naukę w SP nr 8 im. Władysława Broniewskiego w Jaworznie. W tym okresie miałem wiele sukcesów w dziedzinie sztuki. Jednym z największych osiągnięć było zajęcie 1 miejsca w drugiej edycji konkursu dlaczego warto odwiedzić Jaworzno pt. ''Popatrzmy w przyszłość” organizowanego przez prezydenta miasta w kategorii prace plastyczne. Zdobyłem liczne wyróżnienia i główne nagrody w konkursach wewnątrzszkolnych. Już wtedy posiadałem w szkole swą pierwszą wystawę prac.W 2006 roku przeprowadziłem się wraz z rodzicami na Zamieście, gdzie mieszkam do tej pory. Także w tym roku rozpocząłem naukę w gimnazjum im króla Kazimierza w Tymbarku. Moimi największymi sukcesami były wyróżnienie w konkursie plastycznym dla uczniów gimnazjów województwa małopolskiego pt.” Świat wokół mnie ”.oraz bardzo dobre wyniki w konkursach szczebla powiatowego, gminnego i wewnątrzszkolnego. Wygrałem konkurs na projekt sztandaru gimnazjum, który został wykonany według mojego pomysłu. W 2009 roku dostałem się do technikum budowlanego w ZS nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej. Michał Gąsior - MalarstwoW tym okresie zacząłem tworzyć pracę ołówkiem, lecz nie odszedłem od mojej ulubionej techniki rysowania akwarelami. Zacząłem również tworzyć prace związane z architekturą i historią polski. Również posiadałem swą wystawę w szkole, oraz zdobywałem różne nagrody w konkursach plastycznych. Między innymi wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie ''tęcza''. W tym roku zaczynam studia na wydziale architektury i urbanistyki w PPWSZ w Nowym Targu. Od niedawna zacząłem malować motywy dekoracyjne ścian farbami akrylowymi. Moje prace plastyczne aktualnie można oglądać na autorskiej wystawie w świetlicy wiejskiej w Zamieściu. Moim celem jest dalsze doskonalenie rzemiosła i umiejętności poprzez ciężką pracę, wytrwałość, i pasję. Podejmę wszystkie wyzwania, które życie i ja sam stawiam przed sobą.

 

Michał Gąsior - Malarstwo

Michał Gąsior - Malarstwo

Michał Gąsior - Malarstwo

Michał Gąsior - Malarstwo Michał Gąsior - Malarstwo Michał Gąsior - Malarstwo
Michał Gąsior - Malarstwo

Michał Gąsior - Malarstwo

Michał Gąsior - Malarstwo

Spotkania i warsztaty

Przekaż 1% OPP

Wolontariat

Środowisko

InfoRegion

Twórcy ludowi